Plemenní hřebci


DEPAY

DON JOE x HOHENSTEIN

* 20. 5. 2017

Plemenná příslušnost: NRPS, ČT

Depay je nádherný velice talentovaný hřebec po KWPN hřebci Don Joe (Diëgo x Lord Leatherdale). Jeho matka Brunette Fortuna pochází z drezurní linie trakénského plemenného hřebce Hohenstein, z matčiny strany nese původ po oldenburském hřebci Dream of Glory

Depay je velmi atraktivní drezurní hřebec. Vyniká svou ochotou pracovat a snadnou jezditelností. Všechny tři chody byli velice dobře hodnoceny při výběru tohoto hřebce do plemenitby v rámci plemenné knihy NRPS. Testační jezdci mu udělili známku 9 za jezditelnost, zejména pro jeho chuť pracovat a příjemný temperament.  

Výsledky výkonnostního testu hřebce pro plemennou knihu NRPS (r. 2020):

Krok - 8, Klus - 8,5, Cval - 9, Jezditelnost - 9, Držení těla a rovnováha - 9, Atletické schopnosti - 9, Kmih - 9, Schopnost drezurního koně - 9, Výkonnostní připravenost / ochota pracovat - 9, Poslušnost - 9

Celková známka: 87,0

V roce 2023 byl Depay uchovněn také pro PK Českého teplokrevníka.

WFFS - negativní


Pro připouštěcí sezónu 2024 byla stanovena velice atraktivní výše připouštěcího polatku 13.000,- Kč bez DPH.

Připouštěcí poplatek bude rozdělen na dvě části. První část 3.000,- Kč je splatná před zahájením inseminace. Doplatek za březí klisnu bude 10.000,- Kč. Cena nezahrnuje jednotlivé odběry semene a dopravu k chovateli. 
NIGHT OR DAY

NEGRO X SAMBER

*9. 5. 2015

Plemenná příslušnost: NRPS, ČT

Night or Day dává drezurním chovatelům vzácnou příležitost vložit do svého chovatelského programu prvek barvy. Night or Day je synem slavného Negra, který je také otcem legendárního olympijského vítěze Valegra. Matkou Night or Day je Mariska, která je dcerou strakatého hřebce Samber.


 Výsledky výkonnostního testu hřebce pro plemennou knihu NRPS (r. 2018/2019):

Night or Day je nápadný a velmi pracovitý hřebec s krásným sebenesením. Krok je čistý a má dobrou pravidelnost. Klus má dobrý rozsah s dobrou technikou nohou. Cval je prostorný s dobrým využitím zadních nohou, v dobré rovnováze. Night or Day ukazuje dobrý aktivní cval. V pohybu ukazuje Night or Day velkou samonosnost, hodně rovnováhy a chuti vpřed. Night or Day dává testačnímu jezdci velmi dobrý pocit, je velmi ochotný pracovat, má hodně samonosnosti a již dobrou rovnováhu. Při drezurní zkoušce hřebec prošel celou zkouškou s dobrým samonesením a úhledným, stálým podsazením. Hřebec se chová klidně a spolehlivě.

Krok 8

Klus 8

Cval 8.5

Stabilní chování 9

Charakter/pracovní morálka 8

Celkový dojem 8.5

Drezurní zkouška 8.5

Talent drezurního koně 8.5

V roce 2024 byl Night or Day uchovněn také pro PK Českého teplokrevníka.

WFFS - negativní.

Pro připouštěcí sezónu 2024 byla stanovena výše připouštěcího polatku 18.000,- Kč. 


První část 3.000,- Kč je splatná před zahájením inseminace. Doplatek za březí klisnu bude 15.000,- Kč. Cena nezahrnuje jednotlivé odběry semene a dopravu k chovateli.


Pro více informací ohledně připouštění a pro objednávky nás kontaktujte telefonicky:

Jan Zamec

Tel.: 731 844 454